Saytdagi oxirgi ma'lumot yangilangan sana: 19-февраль 2026, 22:47
Bosh sahifa  Mobile versiya
“Uch avlod” tamoyili asosida “Ikki buyuk siymo” mavuzida tumandagi 235-umuta’lim maktabida ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo’lib o’tdi
Yunusobod tumani hokimligi, tuman Ma’naviyat va ma’rifat bo’linmasi, tuman “Nuroniy” jamg’armasi hamda tuman maktab va maktabgacha ta’lim tashkiloti hamkorligi ostida “Uch avlod” tamoyili asosida “Ikki buyuk siymo” mavuzida tumandagi 235-umuta’lim maktabida ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo’lib o’tdi.
Buyuk ajdodlarimiz bizga ilm, adabiyot, vatanparvarlik va komillik yo‘lini ko‘rsatib ketgan. Ularning hayoti – jasorat maktabi, ijodi – ma’naviyat xazinasi, faoliyati esa avlodlar uchun ibratdir.
Tadbirda Oʻzbekistonda xizmat koʻrsatgan madaniyat xodimi, shoir B.Bobomurod,  O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir A.Karimov o’zlarining buyuk siymolarimiz haqidagi nutqlarida o’quvchilarga ajdodlarimizga hurmat, ularning merosiga sadoqat va Vatanga muhabbat tuyg‘ularini gapirib o’tdilar.
Bugungi tadbirning mazmun-mohiyati ham aynan shunda: yosh avlod qalbida ulug‘ ajdodlarimizga hurmat, ularning merosiga sadoqat va Vatanga muhabbat tuyg‘ularini mustahkamlashdir. Chunki o‘z tarixini bilgan, buyuk siymolarini tanigan xalqning kelajagi albatta porloq bo‘ladi.
Yunusobod tumani hokimligi Matbuot xizmati.